Biz Kimiz

Gençlik Kervanı, 2014 yılında gençlere yurtdışı fırsatları sunmak, gençlerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve kültürel anlamda donanım kazanmalarını sağlamak amacıyla gençler tarafından ortaya konulmuş bir gençlik projesidir. Tüketim toplumundan uzak, üreten bir toplum olmak için gençlere yeni ufuklar sunmakta ve hayallerini gerçekleştirmelerine imkân sağlamaktadır.

İlk seyahat 2014 yılında Balkan ülkelerine yapılmış olup, farklı tarihlerde 120 gencin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. 

2017 yılında ise Türkiye’de Mimarlar ve Mühendisler Otobüsü düzenlendi. Bu otobüslere 160 genç katılım sağladı. Gençler 15 günde 12 farklı şehirde farklı firma ve mimari eserleri yerinde gözlemleme fırsatı buldular.

Projemiz kapsamında “Gez, Gör, Öğren ve Uygula” sloganı ile çıktığımız yolculukta gençleri Avrupa ve Balkan ülkelerini otobüsle adım adım gezdiriyor, farklı yaklaşım ve uygulamaları gösteriyor ve öğretiyoruz. Yolculuk bitiminde ise gençlerden yenilikçi uygulamalar ile ilgili ülkemize entegre edilmiş projeler üretmelerinizi istiyoruz.

Gençlik Kervanı genç ve dinamik yapısı ile her geçen gün çalışmalarına yenilik katmaktadır. Türkiye’de Avrupa turları Gençlik Kervanı ile ilk defa Mimarlar, Mühendisler, Öğretmenler, Sağlıkçılar ve Hukukçular Otobüsü olarak gruplandırılarak gençlerin mesleki anlamda da Avrupa’yı yakından tanımalarına imkân sağlanmıştır.

Gençlik Kervanı, TURSAB Türkiye Seyahat Acentaleri Birliğine (İşletme No: 2442) A sınıfı seyahat acentası ile iş birliğinde çalışmaktadır.